Duben 2022

Asistence lampionovému průvodu

Dne 22. 4. 2022 započal v 19:00 hod. u bývalého Okresního úřadu lampionový průvod, který se vydal uctít památku obětem II. světové války na památník Mohyla. Hlídka MP ve spolupráci s dalšími hlídkami PČR zajistila bezpečný průchod během celé cesty.

Výročí služby

V letošním roce si významné pracovní jubileum připisují 3 pracovníci pultu centrální ochrany, čili dispečinku MP Tachov. Nyní je to právě 25 let, co nastoupili jako operátoři kamerového systému a pracovníci tísňové linky 156 k městské policii. Jmenovitě se jedná o Ladislava Opavu, Danu Kvardovou Slivkovou a Irenu Santnerovou. Za přítomnosti vedení jim byl předán pamětní list a mimořádná odměna. Děkujeme za službu a do dalších let přejeme mnoho pracovních a osobních úspěchů.

Osoba v pátrání

Dne 11. 4. 2022 prováděla hlídka MP Tachov kontrolní činnost v ul. Boženy Němcové, přičemž strážníky zaujala žena, která popíjela alkoholické nápoje a kouřila na autobusové zastávce, což je dle zákona na ochranu zdraví před škodlivými účinky návykových látek přestupek. Při řešení jejího protiprávního jednání bylo zjištěno, že pětadvacetiletá žena pocházející ze Zlínského kraje je v pátracích databázích Policie ČR. Na základě tohoto zjištění byla strážníky omezena na osobní svobodě a předvedena na služebnu Policie ČR, kde bylo zjištěno, že je na ní vydán příkaz k zatčení.

Nevíte si rady, potřebujete pomoc?